Informare privind reintroducerea la tranzactionare a unui grup de emitenti listati la BER, pe mecanismul de negociere dezvoltat pe platforma tehnica ARENA

In conformitate cu prevederile Dispunerii de masuri nr. 7/2005, avand in vedere comunicarile primite de la REGISCO si RRA referitor la finalizarea consolidarii registrelor, va informam ca, incepand cu data de 17.06.2005, se va relua tranzactionarea valorilor mobiliare emise de societatile comerciale mentionate mai jos, acesta fiind primul grup de emitenti care vor utiliza mecanismul de tranzactionare de negociere dezvoltat pe platforma ARENA, descris in Regulamentul BVB nr. 17.

Conform celor agreate de Comitetul Comun de Dezvoltare al BVB si BER, programul de tranzactionare in acest segment de piata (codificat in sistemul ARENA ca XMBS) va fi pentru inceput o zi pe saptamana – vineri in intervalul 8:40 – 9:40 – in afara intervalului de derulare a sedintei de tranzactionare din cadrul BVB, urmand ca ulterior, in functie de volumul activitatii si solicitari, frecventa si durata de functionare sa se reanalizeze. Informatiile privind tranzactionarea acestor emitenti vor fi reflectate in statisticile si rapoartele BER.

Pe masura ce RRA si REGISCO vor confirma consolidarea registrelor societatilor aflate in proces de translatare pe noua platforma tehnica, vom comunica momentul reluarii tranzactionarii valorilor mobiliare emise de acestea.

Extrase din Regulamentului BVB nr 17 privind derularea operatiunilor cu instrumente financiare tranzactionate prin mecanisme de negociere extrabursiera

Introducerea in piata a ordinelor clientilor se realizeaza sub forma unor cotatii informative, iar tranzactiile realizandu-se prin ordine de tip Deal.

“Cotatie informativa reprezinta intentia, nu si obligatia, de a cumpara sau a vinde un numar de instrumente financiare la un anumit pret; cotatia informativa este introdusa in piata de negociere extrabursiera de catre un participant, fara a angaja in vreun fel raspunderea acestuia”.

Blocul minim de tranzactionare este de 1 instrument financiar.

Limita de variatie a pretului aplicata atat pentru cotatii informative cat si pentru ordine deal este de +/-25% fata de pretul de referinta stabilit.

Nu se stabileste o valoare minima pentru un ordin deal.

Termenul de valabilitate aplicabile cotatiilor informative si ordinelor deal este “Day” – valabil in sedinta de tranzactionare curenta.

Vanzarea actiunilor cumparate in cadrul sedintei bursiere curente se poate realiza numai dupa decontare.

Lista emitentilor translatati pe piata XMBS:

Incepand cu data de 29 iulie 2005, urmatorii emitenti sunt reintrodusi la tranzactionare, pe noua platforma XMBS, de pe sistemul de tranzactionare Arena:

NrSimbolDenumireCF
1ABROAgromec SA ** Brosteni1604978
2ACDAArgpan SA ** Curtea de Arges6834285
3AECJAgromec SA ** Strejnic7774840
4AECLAgromec SA ** Ileana8372484
5AGBTAgrotransport SA ** Buzau1154520
6AGCYAgromec SA ** Cobadin2428543
7AGDAAgromec SA ** Darabani619784
8AGHVAgromec SA ** Mihai Viteazu7638260
9AGIRAgrotransport SA ** Pascani1967116
10AGLSAgromec SA ** Vlad Tepes8179247
11AGNAAgromec SA ** Nadlac1719781
12AGQIAgromec SA ** Mihalaseni8181840
13AGQPAgromec SA ** Balesti8174185
14AGSPAgromec SA ** Spineni1540424
15AGSXAgromec SA ** Stanisesti8403319
16AGSZAgromec SA ** Suceveni1642017
17AGTGAgromec SA ** Tg. Jiu2158610
18AGUSAgromec SA ** Urechesti8174053
19AGVAAgromec SA ** Vames1639909
20AGVNAgromec SA ** Vlaici1518214
21AGVZAgromec SA ** Verguleasa8179727
22AGYSAgromec SA ** Sulita8182099
23ALIPAlimentara 20 SA ** Tulcea8443941
24ALTAAllegro Maxi Taxi SA ** Bucuresti2836178
25AMEEAgromec SA ** Topoloveni162665
26AMPRAgromec SA ** Peris481834
27ANTGAntrepriza Constructii Montaj Minier SA ** Rovinari2166620
28AOAAAgromec SA ** Stanislau8173244
29AOBBAgromec SA ** Babsa8181395
30AOGRAgromec SA ** Ghiroda8181263
31AOMJAgromec SA ** Jabenita8172842
32AOOOAgromec SA ** Cotorca8179280
33AOOUAgromec SA ** Oinacu8174622
34AOOVAgromec SA ** Movila2080073
35AOPMAgromec SA ** Topolovatu Mare2512643
36AOPPAgromec SA ** Plopsoru8174614
37APUVAprotrans SA ** Bucuresti1576274
38ARFRAgromec SA ** Fratesti1296959
39ARGAAgromec SA ** Mogosoaia477760
40ARHMAgromec SA ** Cheveresul Mare9249758
41ARITAgromec SA ** Titu942997
42ARJMAgromec SA ** Jimbolia8181557
43ARMCAgromec SA ** Greci8187215
44ARMEAgromec SA ** Radoiesti3125688
45ARNZAgromec SA ** Sanzieni541944
46AROOAgromec SA ** Buzescu1400757
47ARORAgromec SA ** Mirosi171477
48ARPOArpo SA ** Craiova1604633
49ARSJAgroservice SA ** Lugoj7323211
50ARUBAgromec SA ** Dumbravita8181271
51ARVCAgromec Servimec SA ** Calinesti Oas6188630
52ARVDAgromec SA ** Vedea185839
53ARVRAgromec SA ** Vidra2789602
54ASABAgromec SA ** Sabarul8174851
55ASIMAgromec SA ** Simian1610260
56ATIAAutotransport SA ** Iasi1958428
57AUBZAutobuzul SA ** Husi840121
58AUECAutomecanica SA ** Medias804021
59AURISpicul Auriu Tomis III SA ** Constanta7402560
60AUTOAutotitan SA ** Bucuresti333102
61AVGAAvicola Gaesti SA ** Buftea933697
62AVIVAvicola SA ** Mintia2115830
63AZOCAzochim SA ** Savinesti2041104
64BAZLTerracotta Star SA ** Sf. Gheorghe (Bazaltul)546674
65BICLAgromec SA ** Bicles1605140
66BICYBicapa SA ** Tarnaveni1246519
67BRLTBrailact SA ** Braila2268000
68BZHRAgromec SA ** Heliade Radulescu9756513
69CALVAgromec SA ** Calarasii Vechi8179212
70CARZCarom SA ** Onesti958420
71CHILChema Project SA ** Bucuresti1585000
72CHIRAgromec SA ** Chirnogeni1885679
73CHMGChimenerg SA ** Isalnita2299260
74CIDTCit SA ** Craiova2314514
75CITAAgromec SA ** Balacita1605078
76CMARComcereal Arges SA ** Pitesti8131265
77CMBRComcereal SA ** Brasov8230951
78CMMRComplex Mara SA ** Baia Mare7769797
79CMOAComcereal Gorj SA ** Tg. Jiu8275759
80COARConstructii Cai Ferate si alte Cai de Comunicatie SA ** Rm. Valcea1467641
81COBOCombipra SA ** Ploiesti1354758
82COCLComcereal SA ** Cluj8231299
83COIBComtex SA ** Arad1684950
84COIOComixtur SA ** Eforie Nord2412245
85COMHComefin SA ** Costesti161880
86CONLComtrans SA ** Rm. Valcea1469723
87COVZConstructii Feroviare SA ** Bucuresti1567217
88CPETConpet SA ** Petrosani2135179
89CROMMecrom SA ** Romanu11696391
90CURTAgromec Faget SA ** Sectia Curtea9013020
91CVALComcereal Valcea SA ** Rm. Valcea8269153
92DANUDanubius SA ** Giurgiu1284148
93DEVEAgromec SA ** Devesel1604358
94DLCTDeltalact SA ** Tulcea2646564
95DOUXDorolux SA ** Dorohoi622208
96ELARElars SA ** Ramnicu Sarat1168275
97EMATEmat SA ** Jilava479532
98EXSPExprestransport SA ** Macin3054331
99FAVLFavil SA ** Ramnicu Valcea1471154
100FIRXFiromex SA ** Galati2383476
101FORFForestar SA ** Tarcau5603959
102FTRNFetrans SA ** Bucuresti2779641
103GEASGeasol SA ** Craiova2302102
104GOGOAgromec SA ** Gogosu1609169
105GOORGospodarie Comunala si Locativa SA ** Orsova1614742
106GRDEAgro Daneasa SA ** Daneasa12576210
107GRUIAgromec SA ** Gruia1609096
108GUFXDucatex SA ** Jilava (Gumoflex)479036
109GUIAAgromec SA ** Gura Ialomitei2082716
110HOBNHortiprod SA ** Orbeni3414260
111HORETransmontana SA ** Horezu2545187
112ICGGIcmug SA ** Giurgiu3353066
113ICSCIcsitpml SA ** Craiova3730549
114INGTInstirig SA ** Bals1539780
115INMPInstcomp SA ** Suceava717596
116IORBIor SA ** Bucuresti340312
117PLAOPlastico SA ** Sf. Gheorghe544932
118RMSUSantierul Naval SA ** Sulina (Remat)2364059
119SASCSah SA ** Tulcea7571713
120TCMXTcm SA ** CLUJ202980
121URBBUranus SA ** Bucuresti2779579
122VAHOValea Prahovei SA ** Campina1323522

Incepand cu data de 22 iulie 2005, urmatorii emitenti sunt reintrodusi la tranzactionare, pe noua platforma XMBS, de pe sistemul de tranzactionare Arena:

NrSimbolDenumireCF
1AGSCAgromec SA ** Hunia8172010
2AGTDAgromec SA ** Tartasesti892775
3AGTFAgromec SA ** Tandarei2082457
4AGTLAgrotransport SA ** Titu7213235
5AGTYAgromec SA ** Tuglui8171898
6AGUAAgroservice SA ** Corabia8219384
7AGVQAgromec ** Vladila1523555
8AGWYAgromec SA ** Corabia8179697
9AGYMAgromec SA ** Cernele8171910
10ALIAAlia SA ** Craiova2317197
11AMECAgromec SA ** Romanu2272559
12AMIXAmylum Romania SA ** Tg. Secuiesc556872
13AMMTAgromec SA ** Matasaru8165047
14AMTLAgromec SA ** Tulcea2362929
15ANGZAngred SA ** Baia Mare2198355
16AOACAgromec SA ** Cateasca8158562
17AODBAgromec SA ** Dobra8165284
18AOMRAgromec SA ** Borcea1923446
19AORGAgromec SA ** Cranguri893193
20ARAAAgromec SA ** Topraisar2748599
21ARCBArca SA ** Bucuresti377508
22ARCUArta Culinara SA ** Cluj199060
23ARGVAgromec SA ** Tigveni8158643
24ARMLAgromec SA ** Cringeni1409063
25ARTAAstra SA ** Craiova2290997
26ADMYAdmet SA ** Galati1628551
27AGAEAgroservice SA ** Adjud8174150
28AGBSAgrotransport SA ** Braila6393308
29AGCIAgromec SA ** Cindesti627345
30AGCMAgromec SA ** Ciorogarla2605572
31AGCWAgromec SA ** Cocora2069172
32AGDGAgromec SA ** Moara Grecilor2730184
33AGDPAgromec SA ** Dobrotesti1409802
34AGETAgromec SA ** Ortisoara1851900
35AGFGAgromec SA ** Feldioara1135502
36AGGBAgromec SA ** Ganeasa1520699
37AGGWAgromec SA ** Grivita2807989
38AGGXAgromec SA ** Guruieni8173805
39AGKUAgromec SA ** Movileni8179778
40AGKZAgromec SA ** Tg. Neamt2060688
41AGLCAgrotransport Valcea SA ** Bujoreni1466751
42AGLEAgromec SA ** Stoienesti8179700
43AGMPForest Agro Service SA ** Dealu Morii (Agromec)975838
44AGOGAgrotransport SA ** Ograda2065901
45AGPUAgromec SA ** Tecuci1650737
46AGRAAgrotransport SA ** Urziceni2087888
47AGRUAgrotransport SA ** Bucuresti407196
48AGSAAgrotransport SA ** Salonta94609
49ALICAlimentcom 11 SA ** Tulcea7571861
50ANIMAnimafilm SA ** Bucuresti338819
51ANOSAntreprenorul SA ** Rosiori de Vede1393374
52ASBEAstra SA ** Baicoi1316959
53ASCBAscona SA ** Bucuresti1243
54ATAGAutotransport SA ** Pitesti4319771
55ATLUAutotrans SA ** Barlad2808593
56ATMYAtlas SA ** Moreni935728
57AUTRAutoro SA ** Pitesti128280
58CAXYCamexip SA ** Baicoi1316762
59CHIJChiajna SA ** Chiajna483657
60CMIAComat Ialomita SA ** Slobozia2074314
61CMPTCompact SA ** Alexandria2696066
62COADComat SA ** Alexandria1379647
63COCOComet SA ** Harsova2413062
64COENComalimentara SA ** Deva7341870
65COPFComplex Hotelier Parc SA ** Slatina7836012
66DEOMDelicia Com SA ** Bucuresti324538
67DIBODiesel Service SA ** Botosani6281207
68DIVEDiversmet SA ** Craiova2301603
69DMUSDomus SA ** Craiova2321554
70DONCDonaris SA ** Zimnicea1396001
71DORADoroca SA ** Dorohoi622100
72FILDNovafil SA ** Gura Humorului (Filatura de Bumbac)736407
73FILRFilrom SA ** Bucuresti342046
74FINXFinitex SA ** Bucuresti404831
75FOMAForma SA ** Botosani611977
76FORSForsev SA ** Dr. T. Severin1605710
77FORTFortuna SA ** Zalau675482
78GEPIGeopec SA ** Pitesti129014
79GOSPGospododarie Comunala Locativa SA ** Targoviste7056718
80GOSYGospomas SA ** Onesti958390
81ICFSIcefs SA ** Savinesti2003160
82INMEInter Mecanord SA ** Bucuresti1555735
83LINELinex SA ** Cristuru Secuiesc6179518
84LITOLitoral SA ** Constanta1869339
85MCEAAgromec SA ** Recea1606596
86MEAVMetalcar SA ** Sibiu788864
87MECHMecanica 94 SA ** Dr. T. Severin6098057
88MIVAMinerva SA ** Simleul Silvaniei687410
89MOILMobila SA ** Barlad5116988
90NUTPNutrientul SA ** Palota108046
91OLMNOltetul SA ** Bals1530706
92OMEGOmega SA ** Bucuresti344160
93ORZAOrizont SA ** Bucuresti1589878
94PAJAPaj Harghita SA ** Miercurea Ciuc519220
95PCTMPrima Construct SA ** Timisoara1812987
96PERYPerom SA ** Bacau953520
97PONAPomona SA ** Bucuresti1558600
98PREDPrescom SA ** Targoviste6030400
99PROUProlabac SA ** Bacau950965
100PRSUProgresul SA ** Bucuresti479001
101PRTMPretim SA ** Timisoara1803717
102RAPDRapid Trans SA ** Bucuresti348847
103REMQRemat SA ** Galati1630420
104REOURepcon SA ** Targoviste912830
105RERPRecorom Dorobanti SA ** Bucuresti1589991
106RESIResib SA ** Sibiu795160
107RMATRemat SA ** Piatra Neamt2039643
108ROFARombega SA ** Faget2509478
109ROFORomagremin SA ** Focsani1444680
110ROTYRotrans SA ** Vaslui824762
111SAEXSarex SA ** Radauti737950
112SAFASafar SA ** Bucuresti407242
113SCOPScop SA ** Giurgiu1286564
114SCPSScapis SA ** Alexandria2695737
115SELTSelect SA ** Bucuresti339644
116SERAServagromec SA ** Suceava713764
117SERGServofrig SA ** Pitesti128442
118SEROServagromec SA ** Ocna Sibiu8172940
119SERUAgroglobal SA ** Buzau (Servagromec)1152740
120SEVAService Avicola SA ** Mihailesti1294125
121SEVPServprestmec SA ** Perieti8178950
122SIMXSimtex SA ** Bucuresti324490
123SODTSocietatea de Transport SA ** Bucuresti381681
124STACStac SA ** Buzau1154792
125TOPSTopsin SA ** Timisoara8656818
126TRINTrainica SA ** Pucioasa941517
127TROXTransport Mixt SA ** Dorohoi621733
128TRSATrans Salaj SA ** Zalau679590
129TRSETransec SA ** Tg. Secuiesc557738
130TRTETransoltenia SA ** Craiova2303680
131TRTOTransport Auto SA ** Radauti738491
132TRUYTrotusul SA ** Onesti958985
133TRUZTransport Auto Severin SA ** Vatra Dornei742093
134TURNTurnsev SA ** Dr. T. Severin6023348
135UGARAgromec SA ** Calugareni1297911
136UNPRUniprep SA ** Bucuresti333617
137UNSAUnic SA ** Salonta94650
138UNTRUnitrans SA ** Bucuresti434093
139UTFOUtil Mec Forest SA ** Piatra Neamt7829171
140VICMVictoriamob SA ** Tasnad644338
141VLADVlad Tepes SA ** Targoviste5746347
142VSCNVascon SA ** Vaslui2432188
143ZEBUZecasin SA ** Bucuresti434190
144ZHARZahar SA ** Calarasi1928737
145ZONOZonoceram SA ** Piatra Neamt2045670

Citeste si:  Avicola Bucuresti listeaza obligatiuni pe piata de capital

Incepand cu data de 15 iulie 2005, urmatorii emitenti sunt reintrodusi la tranzactionare, pe noua platforma XMBS, de pe sistemul de tranzactionare Arena:

NrSimbolDenumireCF
1ASPRAsigurare Reasigurare Omniasig-Agi SA ** Bucuresti (Asigurarea Populara Romana)7975274
2ASTRAstra SA ** Pitesti128655
3ATSRAtom Service SA ** Cernavoda2421847
4ATVSAgrotransport SA ** Barlad2808364
5FRRERegnafor SA ** Vatra Dornei742476
6AGCDAgromec SA ** Caracal1539403
7AGDUAgromec SA ** Draganesti2448907
8AGDKAgromec SA ** Draganesti Olt8179743
9AGMXAgromec SA ** Roseti1928990
10AGMWAgromec SA ** Motru2575099
11AGPIAgermec SA ** Pielesti6209384
12AGPVAgromec SA ** Puiesti8174266
13AGPQAgromec SA ** Horezu Poienari2282340
14AGPCAgromec SA ** Seaca de Padure2282838
15AGLIAgromec SA ** Livezi8171901
16AGHCAgromec SA ** Harman1134566
17AGFEAgrotransport Olt SA ** Slatina1520893
18ACARAlbacarn SA ** Alba Iulia1762293
19AGBCAgromec SA ** Balcesti1497103
20AGBJAgromec SA ** Bibesti2181876
21AGFUAgraprod SA ** Fundulea1924298
22AGGPAgromec SA ** Radomiresti8179794
23MEXYMercur SA ** Fagaras1119370
24AGITAgrement SA ** Bucuresti1579343
25AGNVAgrinatura SA ** Nanov (Agromec)1399733
26AGBNAgroservice SA ** Bistret8171979
27AVIAAvicola Pui Carne SA ** Baia Mare2205436
28AVIBAvram Iancu SA ** Brad2139405
29BAMFBarai Mecanizare SA ** Caian8174533
30BLANBlanuri SA ** Bucuresti402504
31CASNCas Constanta SA ** Mihail Kogalniceanu7278005
32CDCPCentrul de Cercetari pt Materiale Macromoleculare si Membrane SA ** Bucuresti2838942
33CDHOCdh Confort SA ** Campulung Moldovenesc730170
34CEBZCerbul SA ** Sinaia1332210
35CELCCelco SA ** Constanta1891328
36CEPRCeproplast SA ** Iasi3637955
37CERDCeramet SA ** Strehaia1603697
38CFERConstructii Feroviare SA ** Constanta1900230
39CMNTCimont SA ** Tulcea2646610
40CMTSComtrans SA ** Constanta3400699
41CNPBConpreciv SA ** Bucuresti2351563
42COEDConmed SA ** Medias805515
43COHOCondor SA ** Dorohoi622941
44COICCominco SA ** Covasna559895
45COLBConvest SA ** Bucuresti3155611
46COMNComes SA ** Savinesti2662292
47COMOCoremo SA ** Bucuresti360875
48COMPColorom SA ** Codlea1123672
49CONMComppil SA ** Bucuresti1579653
50CONNConexir SA ** Bucuresti366991
51COVIConbucovina SA ** Suceava712912
52CPDBComppil SA ** Targoviste9119618
53CRALCoreal SA ** Craiova2313853
54CRFMCrfms SA ** Romanu8811130
55CRMCCarmeco SA ** Constanta1861319
56DIASDiasfin SA ** Bucuresti132
57DIVYDambovita SA ** Targoviste916564
58DONODornacom SA ** Vatra Dornei743188
59DUMTDumbrava SA ** Dumbrava9013039
60EEARElectroconstructia Elco SA ** Pitesti3833021
61EETSElectroconstructia Elco SA ** Timisoara4267796
62ELCUCurtea de Arges Foresta SA ** Curtea de Arges10693699
63ELFMForesta Muscel SA ** Campulung10693710
64ESCOResiconf SA ** Resita1061529
65EXPVExploatare Portuara Drobeta SA ** Orsova1605558
66FEBUFecne SA ** Bucuresti (Kvaerner)369432
67FIZITransport Fizicienilor SA ** Bucuresti4929125
68FLORFloratim SA ** Timisoara2487248
69FRFAForestfalt SA ** Falticeni733354
70FRUDFructimex SA ** Lugoj1846718
71GERGGeneral Trans SA ** Targoviste912333
72GIRUGirueta SA ** Jilava477558
73GRAOGranat SA ** Mangalia7616130
74GRETGranmetal SA ** Bucuresti456466
75ICAUIcpaiuc SA ** Bucuresti404483
76ICEVIcepalv SA ** Bucuresti341644
77IFCAIfca SA ** Ploiesti1346208
78IMPTImprest SA ** Ramnicu Valcea1469529
79IMSAImsa SA ** Bucuresti1568956
80INARInar SA ** Brasov1114208
81INCTIncertrans SA ** Bucuresti4282451
82INDKIndcom SA ** Calarasi2732169
83INDSInstitutul National de Sticla SA ** Bucuresti3271705
84INLSVranlact SA ** Focsani1445546
85IPTIIpic SA ** Bucuresti477965
86LEROLegume Fructe Bucovina SA ** Campulung Moldovenesc730188
87LETEConcrete Trading SA ** Valenii de Munte (Legume Fructe)1335810
88LIBFLibertatea SA ** Barlad2808577
89LUFOLuceafarul SA ** Botosani613153
90MATXMaratex SA ** Baia Mare2200773
91MCOBMecob SA ** Medgidia2413941
92MCRNMaracarn SA ** Baia Mare2199890
93MCTTMecatim SA ** Timisoara2488022
94MELEMetal Lemn SA ** Craiova2319619
95MLAGRomlag SA ** Brasov8032229
96MNDOMondotour SA ** Tg. Neamt2060718
97MODSModstar SA ** Bucuresti445416
98MONAMontana SA ** Campulung Moldovenesc730153
99MONTMontana SA ** Campulung153217
100MRFATransport Auto Marfa SA ** Timisoara1835115
101MUINMusatinii SA ** Suceava717847
102NUCANuclear & Vacuum SA ** Magurele481419
103PACTImpact SA ** Tulcea7780817
104PEBUPescarul – Xifias Group SA ** Bucuresti405969
105POLGCuget Liber Poligraf SA ** Constanta11966827
106RECSRemat Campeni Sebes SA ** Campeni7486073
107REINTubinox SA ** Bucuresti11072150
108REVAReva SA ** Simeria2150217
109RFEPRofep SA ** Urziceni2084350
110RMHNRomhandicap SA ** Bucuresti3378567
111RMRMRomanceram SA ** Roman2056601
112ROCORoconstruct SA ** Rosiori de Vede5809445
113RODERomcamion SA ** Deva2118011
114ROSARosada SA ** Lugoj1844369
115ROTAMidal Holding SA ** Bucuresti264
116RUBEGlassrom SA ** Berca (Rubinul)2810240
117SAMSSamus Constructii SA ** Dej202107
118SCTCSct Colentina SA ** Bucuresti981
119SIALAlimserv SA ** Galati1643837
120SICICilindrul SA ** Calan10380993
121SLBBSuport Logistic SA ** Bucuresti4019375
122SNECSinec SA ** Baia Mare2204031
123SOCBSoceram SA ** Bucuresti346757
124SOCOSocomat SA ** Giurgiu2966810
125SOMUSomuc SA ** Bucuresti342542
126SPECSpecial SA ** Sibiu788511
127SPSASpumante Silvania SA ** Simleul Silvaniei7393837
128STAVStart SA ** Vatra Dornei742948
129TAIJTransporturi Auto IJTL SA ** Targoviste5252912
130TEFITehnofina SA ** Voluntari479893
131TEROTerom SA ** Iasi1966374
132TRAXTrans Alexandria SA ** Bucuresti427363
133TRCITransport Calatori SA ** Botosani611233
134TRDATransdanubius SA ** Oltenita1920598
135TRFBTr. Mixt Fageteana SA ** Faget2507922
136TRFCTransloc SA ** Falticeni9968176
137TRGHTransaghires SA ** Aghires5734865
138TRLOTricorelon SA ** Bucuresti405780
139TRNRTranserv SA ** Oradea67280
140VATYVasconstruct SA ** Vaslui828012
141VICICaprice SA ** Cluj199079

Incepand cu data de 8 iulie 2005, urmatorii emitenti sunt reintrodusi la tranzactionare, pe noua platforma XMBS, de pe sistemul de tranzactionare Arena:

NrSimbolDenumireCF
1CNFGConfectia SA ** Tg. Jiu2162629
2NUZYNutribuz SA ** Sahateni1190302
3CPHACeprohart SA ** Braila2269251
4ELEKElectroconstructia Elco SA ** Calarasi2858990
5ELTGElectromining SA ** Botosani12070484
6FOJEForaj Sonde SA ** Videle1397872
7GALVGalgros SA ** Galati1628241
8HOLSHorticola SA ** Bucuresti1552631
9MARUMarub SA ** Brasov1112878
10MINOMimdo SA ** Dorohoi622003
11MIOMMiorita 2001 SA ** Mamaia14335936
12SCUTScut SA ** Constanta1876336
13PEHAPehart SA ** Petresti1770423
14PLTXPlastex SA ** Tulcea2369455
15RMARRemar SA ** Pascani1996928
16SOCMSocom SA ** Ramnicu Valcea1471367
17TEHVTehnoremat SA ** Bucuresti1579785
18TSNDTusnad SA ** Tusnad4241753
19VACAVascar SA ** Vaslui829522
20AVBVAvicola SA ** Buftea2788208
21AVIOAvioane SA ** Craiova2326144
22BALNTratament Balnear Buzias SA ** Buzias1849307
23CCOMCerealcom SA ** Alexandria9625020
24WEISPensiune Pastravarie Floarea Reginei SA ** Fagaras (Edelweiss Hotel)16283531
25MENJMenarom SA ** Galati1627165
26MLDVMoldova Estival 2002 SA ** Olimp14686546
27MRPLMecanoplast SA ** Fagaras2572963
28MRSEMorarit Service SA ** Craiova2302919
29NOIENord Proiect SA ** Botosani613536
30OLTEOltenia Estival 2002 SA ** Olimp14644060
31PICOPicon SA ** Bucuresti1562686
32PTDEPetrodesign SA ** Bucuresti2786649
33ROVZRovadis SA ** Cranguri893185
34SENYSelect Nutricomb Crevedia SA ** Buftea894628
35TEXMTex-Med SA ** Medias16068991
36TPROMittal Steel Iasi SA ** Iasi (Ispat Tepro)1973479
37TRVYTransilvania SA ** Brasov1097182
38UPRTUpruc Tap Sdv SA ** Fagaras12527617
39BUJRBujoreni SA ** Bucuresti472615
40AVSLAvicola SA ** Slobozia2073092
41BAICBaiculesti SA ** Baiculesti167913
42AMRAAmara SA ** Amara2068231
43AGRRAgromec SA ** Campulung152432
44CEDRCedru SA ** Bucuresti338290
45CASTCasstil SA ** Bucuresti795
46VITBVictoria SA ** Bucuresti438192
47UTOLUtalim SA ** Slatina1521066
48CMILComcereal SA ** Bucuresti8208989
49CNTXContexin SA ** Constanta1909450
50COIPCompania Ind. Transport SA ** Tecuci1636619
51DGNADunapref SA ** Giurgiu2967084
52ELCMElcomp SA ** Bucuresti493
53IMODImod SA ** Bucuresti330041
54IRMEIrmeb SA ** Bucuresti6928088
55JATXJatex SA ** Botosani609225
56MALIComalim SA ** Arad1681776
57MARDMarcons SA ** Baia Mare2943190
58MEDCMed.Com.Prod SA ** Medgidia14560644
59CMGJCombgorj SA ** Tg. Jiu2160288
60COMYComat SA ** Giurgiu1291838
61ELNVElnav SA ** Galati1630578
62GLINGlina SA ** Popesti Leordeni481974
63MRVIMercur SA ** Calimanesti2542415
64PARAParc SA ** Arad7458731
65PLMTPrelmet SA ** Tg. Jiu2160520
66ROOFRomanofir SA ** Talmaciu816263
67SCHDSocietatea de Constructii Hidrotehnice SA ** Constanta1864730
68STISStimas SA ** Suceava717928
69ADMEAdmeb SA ** Bucuresti369114
70AGCHAgrocomsuin SA ** Bontida2868331
71AGQRAgromec SA ** Rm. Valcea1467544
72ALPTAlpha SA ** Timisoara1824272
73AMASAgromec SA ** Castelu2984778
74AOOGAgromec SA ** Potlogi (Agrovic)898328
75ARCAArca SA ** Botosani609659
76ARCOAroconstruct SA ** Bucuresti368542
77AUXIAutotrans Taxi Marfa SA ** Ploiesti1352528
78BUCBBucuresti SA ** Bucuresti329780
79BUTEBucovina Tex SA ** Radauti2692358
80CCPECerelast Inst. Cercet. Prelucrarea Elastomerilor SA ** Popesti3452671
81CEIBCeramica SA ** Dorohoi621849
82CHARComcereal Harghita SA ** Miercurea Ciuc8291088
83CIBRCivitas SA ** Breaza4620170
84CMURCombial SA ** Urziceni2084342
85CODGComtram SA ** Sibiu2680930
86COESComprest SA ** Brasov1095130
87COHCComtext SA ** Constanta1864838
88CRITCrisbus SA ** Brad2138876
89DURNDurau SA ** Durau2003488
90ELPRElprof SA ** Bucuresti27
91FRDODornafor SA ** Vatra Dornei742468
92FRGHHumoforest SA ** Gura Humorului736903
93ICPVIcpv SA ** Arad1701288
94ILACIlact SA ** Oltenita5754757
95INSAInstalatii SA ** Onesti7487443
96JVTSJuventus SA ** Iasi1960363
97LAROLaromet SA ** Bucuresti1558340
98LUGTLugoj Transport SA ** Lugoj4712451
99MACKMacomb SA ** Bucuresti1568174
100MALKContinent Marine Enterprises SA ** Bucuresti (Malip)1578399
101MEFAMefil SA ** Bistrita565099
102MEOMMetex Com SA ** Dej207562
103METDMetalstar SA ** Hanu Conachi6483559
104METTMettexin SA ** Mangalia1879766
105MOBLMobilextra SA ** Campulung Moldovenesc730145
106MOLNMoldopan SA ** Botosani609926
107MRCMMarcom SA ** Baia Mare2204090
108MTULMetalul SA ** Hunedoara2125442
109MUILMuntenia SA ** Filipestii de Padure1303398
110NEGYNegoiul SA ** Fagaras1117115
111POLSPolsib SA ** Sibiu794270
112PRSNProspectiuni SA ** Bucuresti1552801
113PSCHPrefacomin SA ** Schitu Golesti6428910
114ROSVRosar SA ** Radauti9572642
115SANFSavconf SA ** Saveni623882
116SASESalconserv SA ** Medias804935
117SCAMAuto Ilioara SA ** Bucuresti (Scoala de Soferi Amatori)343670
118SELCSelca SA ** Pitesti128299
119SERJServagromec SA ** Cluj202271
120SITUSilvania Comtur SA ** Zalau679360
121SOEGSomeg SA ** Gherla202131
122SOMRSometra SA ** Copsa Mica813526
123STEIStei SA ** Stei95248
124STUDStudiourile Mediapro SA ** Bucuresti2788488
125TAMOTapiterie & Mobila SA ** Falticeni16343587
126TAPCTapimob SA ** Constanta1891158
127TEHNTehnopam SA ** Bucuresti406166
128TEXLTextila SA ** Lugoj1836269
129TILXTitan Masini Unelte SA ** Bucuresti328742
130TNAVTremula Nav SA ** Constanta9160609
131TRAFTransporturi Auto Iftrans SA ** Buftea2788879
132TRFATransport Auto Marfa SA ** Tg. Mures1205411
133TRSOTransbuz SA ** Slatina1521732
134TUOLTurism Oltul SA ** Sf. Gheorghe546402
135UMARUmaro SA ** Roman2053877
136UNIQUniversul SA ** Bucuresti1579149
137URBIUrbis Armaturi Sanitare SA ** Bucuresti451787
138URISTurist Semenic SA ** Resita1058906
139VITRVitrometan SA ** Medias803786
140COBXComat SA ** Brasov1088486
141BATTBat Viforata SA ** Aninoasa15714067
142ARIOArio SA ** Bistrita2736489
143CMHEComcereal Mehedinti SA ** Dr. T. Severin8205478
144ARFAFarmaceutica Argesfarm SA ** Pitesti129022
145CETACetatea Apuseni SA ** Alba Iulia7688331
146INPNIndustrializarea Laptelui SA ** Dr. T. Severin1605795
147LACTLactag SA ** Pitesti129103
148AVBWAvicola SA ** Bucuresti1551768
149SCIMScim SA ** Constanta1867176
150CICACicalex SA ** Alexandria2695109
151DUPXDuplex SA ** Fagaras1118838
152ELSFStalpeni Forestal Arges SA ** Stalpeni10747675
153GALACocor Turism SA ** Neptun (Galati Estival 2002)14686597
154HARTHart SA ** Miercurea Ciuc519688
155IMPRImparatul Romanilor SA ** Sibiu7736374
156METVMetav SA ** Bucuresti1583522
157MINEMinerva SA ** Bucuresti361382
158MOXYMobimexa SA ** Arad1701172
159NTEXNapotex SA ** Cluj201896
160CHMBComplex Hotelier Moldova SA ** Bacau11425481
161CMCMComcm SA ** Constanta1868287
162COCBComcereal SA ** Slobozia8415941
163CONRConstructii SA ** Sibiu799324
164CTULComcereal SA ** Tulcea8392201
165ELRDElectrecord SA ** Bucuresti458807
166EMTLElectrometal SA ** Timisoara1830894
167EUXIEuxin SA ** Constanta1864960
168FORDForadex SA ** Bucuresti1567268
169IPEEIpee SA ** Curtea de Arges156752
170MICRMicroelectronica SA ** Bucuresti1090
171OVIDOvidius SA ** Constanta1862756
172SIBXSibarex SA ** Focsani1446908
173SOCDSoced SA ** Bucuresti2351490
174ASCDAscon SA ** Botosani609853
175CHINChindia SA ** Targoviste918859
176CRVLCarvil SA ** Ramnicu Valcea2535825
177ELTOElectro Total SA ** Botosani15041190
178GESZGes SA ** Boldesti Scaieni1317750
179GRITGrivita SA ** Bucuresti1579564
180PANCBoromir Pan SA ** Hunedoara (Panicor)2126863
181PRCOProlacom SA ** Botosani617392
182PRMTPromet SA ** Beclean573652
183RSTRRostramo SA ** Tg. Jiu2165390
184TROBTrocadero SA ** Bucuresti339806
185ADCAAdministrare Cazare Cantine SA ** Bucuresti361331
186AMCXBadotherm – amc SA ** Vaslui829220
187BADPBadps SA ** Deva3364103
188CICECicero SA ** Dr. T. Severin1605868
189COCACondacia SA ** Botosani608955
190COLSComat Olt SA ** Slatina1539241

Citeste si:  Dolarul incepe anul in scadere

Incepand cu data de 24 iunie 2005, urmatorii emitenti sunt reintrodusi la tranzactionare, pe noua platforma XMBS, de pe sistemul de tranzactionare Arena:

NrSimbolDenumireCF
1ACBUAuto Center SA ** Bucuresti6347115
2ACGRAgromec Graniceresti SA ** Suceava7569683
3ACUMAcumulatorul SA ** Pantelimon478901
4AGARAgrotransport SA ** Arad1678258
5AGBOAgromec SA ** Botosani616834
6AGEOAgromec SA ** Bolintin1293316
7AGMSAgmus SA ** Iasi1990119
8AGNYAgromec SA ** Spataresti8182927
9ALCOAlcom SA ** Zalau675083
10ALIQAlimentara Iasi SA ** Iasi1961377
11AMBUImpress SA ** Buftea (Amco)2788291
12AMCPEcopack SA ** Ghimbav (Amco)1132506
13AMPLAmplo SA ** Ploiesti1359038
14AMROAmbro SA ** Suceava2691530
15ANIATransilvania Estival 2002 SA ** Mangalia14686589
16ANTARomanta Estival 2002 SA ** Neptun14681611
17APARApartamentul SA ** Pitesti129170
18APOLApollo SA ** Deva2115104
19ARBVConstructii Poduri Arpom SA ** Bucuresti1562929
20ARIFArgif SA ** Pitesti128388
21ASSPAgroexport SA ** Constanta1592415
22ATLRAtlas Reparatii SA ** Cluj13299240
23ATRDAtelierele CFR Grivita SA ** Bucuresti1555026
24AUFIAutotrans Calatori Filaret SA ** Bucuresti388221
25AURPAurora SA ** Botosani615707
26AURVAurora SA ** Dr. T. Severin1605701
27AVIMAvicola SA ** Iasi1975100
28AVRGFabrica de Sticla SA ** Avrig (Avrigu)2460706
29AZRTAzur tc SA ** Baia Mare2205509
30BAIABaile Govora SA ** Govora1482277
31BALTBalanta SA ** Sibiu784404
32BAMEBat SA ** Medias2580508
33BARUBad Rulmenti SA ** Brasov1094542
34BATVBat SA ** Bascov167662
35BAZVBaza ateliere si transport SA ** Arad1691150
36BEGYBere Azuga SA ** Azuga1315252
37BETAAgrana Romania SA ** Buzau (Zaharul Romanesc, Beta Tandarei)2083754
38BIBUBtt SA ** Bucuresti1573170
39BISABirsa Comal SA ** Brasov1094755
40BLEABalea Estival 2002 SA ** Neptun14662555
41BNATBanat Estival 2002 SA ** Olimp14662350
42BRAYBratim SA ** Brasov1092851
43BUCPBucegi SA ** Ploiesti1354804
44BUCSBucovina SA ** Suceava717030
45BUCUBucur Obor SA ** Bucuresti19
46BUTUBucuresti Turism SA ** Bucuresti1567802
47CACUComat SA ** Cluj201624
48CAERConstructii Aeronautice SA ** Ghimbav16827706
49CAORCalipso SA ** Oradea56150
50CARCCarmesin SA ** Bucuresti787
51CARFCaraiman SA ** Busteni1321041
52CCBLComcereal SA ** Blaj12568749
53CCOLComcereal Olt SA ** Slatina8268166
54CDLJComcereal Dolj SA ** Craiova8568821
55CDMBComcereal Dambovita SA ** Targoviste8197251
56CEALComcereal SA ** Timisoara8220737
57CEPICepiem SA ** Bucuresti78
58CEPOCeprocim SA ** Bucuresti449620
59CETBCet SA ** Braila3106589
60CHDBComplex Hotelier Decebal SA ** Bacau11425490
61CHIAConstructii Hidrotehnice SA ** Iasi1957570
62CIACCiac SA ** Oradea73843
63CLUBHotel Club Estival 2002 SA ** Neptun14662369
64CNMPCNM Petromin SA ** Constanta1888004
65COBLComat SA ** Sibiu788333
66COBRCoral SA ** Brasov1095009
67COCZConcis SA ** Bucuresti1578755
68COECConect SA ** Bucuresti116
69COELConstructii Nuclearo Electrice SA ** Cernavoda2421790
70COFIConcefa SA ** Sibiu787460
71COKJConcivia SA ** Braila2252764
72COKZConstructorul SA ** Pascani4414625
73COLFComat SA ** Suceava713551
74COMBComixt SA ** Rosiorii de Vede1394078
75COMTComat Met SA ** Bucuresti339105
76CONFConcis SA ** Slatina1525190
77CONIConintex SA ** Popesti Leordeni361315
78CORBCoruc SA ** Otopeni480421
79COREComargros SA ** Pitesti129308
80COSCComnord SA ** Bucuresti1590368
81COSHConloc SA ** Ramnicu Sarat1167393
82COSYConforest SA ** Brasov1099116
83COTAComat Auto SA ** Bucuresti431089
84COTDComtec SA ** Tecuci1636325
85COTRTransilvania Constructii SA ** Cluj199044
86COTUCombavi SA ** Buftea941924
87COVRComcereal Vrancea SA ** Focsani8206929
88COXECometex SA ** Suceava713535
89COXNComtexin SA ** Bucuresti330580
90DBRLDobrolact SA ** Constanta12745603
91DELPDeltapan SA ** Tulcea2360901
92DOFADornafarm SA ** Suceava717359
93DOISDorna Turism SA ** Vatra Dornei742395
94DUMVDumbrava SA ** Falticeni734775
95DUNZDunareana SA ** Giurgiu1285828
96ELELElectroconstructia Elco SA ** Suceava2691247
97ELERElerom SA ** Roman3426320
98ELGSElectroarges SA ** Curtea de Arges156027
99ELNGElectrocarbon SA ** Slatina1515382
100ELOZElectrotel SA ** Alexandria1384430
101ELSYElsid SA ** Titu943038
102EMAIEmailul SA ** Medias803115
103ERCOErco SA ** Constanta1906917
104FAMZFam SA ** Galati1625555
105FASUFarmaceutica Aesculap SA ** Tg. Mures1216020
106FIBRFibratex SA ** Sintandrei108720
107FIMRFirm Recom SA ** Bucuresti404262
108FINYFinca SA ** Dragasani1486406
109FLARFlaro SA ** Sibiu789800
110FMARFaimar SA ** Baia Mare2943069
111FNCCFnc SA ** Calarasi1923250
112FONDForconcid SA ** Ramnicu Valcea1474673
113FOROForos SA ** Odorheiu Secuiesc10653660
114FOSNForaj Sonde SA ** Braila2254811
115FRABMetropolitan Leasing SA ** Bucuresti (Fraga)1567454
116FRGCFrigocarne SA ** Iasi5345183
117FRIDForestind SA ** Brodina740297
118FRMBFurnimob SA ** Constanta1901049
119FRTIFortus SA ** Iasi1958479
120GALIGaleriile Victoria SA ** Bucuresti328130
121GAOYGastronom SA ** Buzau1154474
122GIORGiurgiu Port SA ** Giurgiu1283479
123GIURGiurgiu Nav SA ** Giurgiu1285410
124GRIUGraul SA ** Bucuresti426
125GRIVGriro SA ** Bucuresti1576509
126GROBGerom SA ** Buzau3109801
127GROMGrosmetchim SA ** Pitesti128779
128GROSGrosil SA ** Slobozia2071113
129HELIHelitube SA ** Bucuresti817
130HEPIHepites SA ** Galati1633566
131HIONHiperion SA ** Stei95990
132IADOIadolina SA ** Stana de Vale100611
133IAFRIassyfarm SA ** Iasi1962437
134IAMEIame Grup SA ** Sf. Gheorghe549425
135IANY24 Ianuarie SA ** Ploiesti1343490
136IAPTIapit-Divertis SA ** Bucuresti1569030
137ICITIcit Fibresin SA ** Iasi1966765
138ICOAIcoa SA ** Bucuresti333960
139ICOSIcos SA ** Ocna Sibiului2462383
140ICSIIcsim SA ** Bucuresti353
141IEMIIemi SA ** Bucuresti604
142ILFOIlfoveana SA ** Stefanestii de Jos477710
143IMAIIma SA ** Iasi1973193
144IMOBIntermobila SA ** Falticeni16343579
145INLBIndustrializarea Laptelui SA ** Constanta2409908
146INTRInternational Transport SA ** Pitesti128558
147IPRAIpromet SA ** Bucuresti434786
148IPTAIptana SA ** Bucuresti1583816
149LACAIndustrializarea Laptelui SA ** Resita1056611
150LEMXLemexim SA ** Brasov1107081
151LEUCLegume Fructe SA ** Cluj201845
152LFMRRomark SA ** Tg. Mures (Legume Fructe)2528526
153MABEMartens SA ** Galati (Malt-Bere)1627270
154MACOMacofil SA ** Tg. Jiu2157789
155MAIAMamaia SA ** Constanta1890659
156MAJEPerla Majestic SA ** Mamaia7940489
157MANAMontana SA ** Campeni1767665
158MASAMatasea Romana SA ** Cisnadie813127
159MAUNWorld Machinery Works SA ** Bacau950523
160MCABRomcab SA ** Tg. Mures7947193
161MEBYLuceafarul SA ** Bacau (Meta-tex Combac)952656
162MECEMecanica Fina SA ** Bucuresti655
163MINMMinmetal SA ** Constanta1910217
164MINXMinexfor SA ** Deva2114206
165MIORMiorita SA ** Oradea51390
166MLPLMoldoplast SA ** Iasi1966595
167MOARMobar SA ** Radauti739039
168MOBEMobest SA ** Bucuresti345
169MOBTMobila SA ** Radauti739926
170MOCRMobicrisana SA ** Carei644036
171MODYMoldova SA ** Vaslui824550
172MOEXMobitex SA ** Bucuresti427266
173MOINMobipan SA ** Satu Mare643120
174MOLEMoldoconstruct SA ** Iasi1956117
175MORAMorarit Panificatie SA ** Roman2053818
176MPOLMetropol SA ** Timisoara1801279
177MTCNMetcons SA ** Timisoara1810200
178MVULMoldovulcan SA ** Galati7254219
179MZICMozaic SA ** Braila2264319
180NAFAPharmafarm SA ** Cluj200106
181NAXYNavexim SA ** Galati1628640
182NUDANutricod SA ** Codlea1122413
183ONZVOnt Carpati SA ** Bucuresti1571480
184OPARMopar SA ** Resita1056603
185ORTUOrizont Turism SA ** Predeal7626860
186PANDBueno-Panduri SA ** Otopeni410876
187PANJPancotas SA ** Pancota1721749
188PANVPanvitan SA ** Bucuresti338029
189PENTPentaco SA ** Bucuresti338908
190PIMSPim SA ** Sibiu2469020
191PLDVPolidava SA ** Deva2115910
192PNMTPanmont SA ** Piatra Neamt2044615
193PRAHPrahova Estival 2002 SA ** Neptun14662490
194PRBVPrecizia SA ** Bucuresti1576819
195PRDIProdhart SA ** Iasi5828528
196PRIBPrimcom SA ** Bucuresti1584200
197PROEProed SA ** Bucuresti639
198PROMPromec SA ** Bucuresti620
199PRONProtan SA ** Bucuresti368356
200PTRCPetrocart SA ** Piatra Neamt2046136
201PULIPublirom SA ** Bucuresti1589177
202RANTGranitul SA ** Bucuresti736
203RECZRemat ds SA ** Bacau947943
204RELERelee SA ** Medias807150
205RETMRetrom SA ** Pascani1996650
206RETZRetezat SA ** Sibiu787311
207RLCMRealcom SA ** Petrosani2135233
208RMAHFarmaceutica Remedia SA ** Deva2115198
209ROMJRomvag SA ** Caracal1522894
210RORXRomaero SA ** Bucuresti1576401
211SABRSab SA ** Radauti737852
212SAMYIt-pac Romania SA ** Fagaras (Samex)1116926
213SCBCScut SA ** Bacau955342
214SECEService Neptun 2002 SA ** Neptun14686600
215SEMOSemrom Moldova SA ** Bacau10561027
216SEPESef Petroforest SA ** Piatra Neamt2039376
217SIDGMittal Steel Hunedoara SA ** Hunedoara (Ispat Siderurgica)2126855
218SIGSSigstrat SA ** Sighetu Marmatiei2954386
219SINASinatex SA ** Bucuresti574
220SINTSintofarm SA ** Bucuresti647
221SINUSin SA ** Bucuresti331985
222SIOBSimbetob SA ** Oradea13704180
223SOCISocim SA ** Suceava712939
224SOFTSoftchim SA ** Bucuresti434530
225SPICSpicul SA ** Constanta1872806
226STBUStela SA ** Bucuresti1219
227STFISteaua Electrica SA ** Fieni932373
228STSTSteaua de Mare SA ** Eforie Nord2412342
229SUCASut Carpati SA ** Voluntari2784583
230SUTASut Azuga SA ** Bucuresti2351474
231TEBVTelerom Proiect INPPT SA ** Bucuresti1570662
232TERATerra Estival 2002 SA ** Neptun14681590
233TETATextile Incaltaminte SA ** Galati200718
234TEXVTermex SA ** Bals1536237
235TIPOImp SA ** Brasov (Imprimeriile Mediapro)1114674
236TITATitan SA ** Bucuresti744
237TMDFTmd SA ** Filiasi14270284
238TOMSTomis Car SA ** Constanta1893426
239TOPTToptherm SA ** Ghimbav16827714
240TRAITranschim SA ** Bucuresti379266
241TREFTrefo SA ** Galati1637878
242TRVIAntares Transport SA ** (Transcozia)1472990
243TUCCTransport Utilaj Constructii SA ** Craiova10449326
244TUNLTunele SA ** Brasov1096403
245UCETClabucet Estival 2002 SA ** Neptun14686562
246UMUCUmuc SA ** Bucuresti379657
247UPSSUpss SA ** Botosani3433742
248VESEVest Energo SA ** Bucuresti7324764
249VESUVest 6 SA ** Bucuresti1590163
250VILCVila SA ** Constanta2408333
251VINIVinificatie si Bauturi SA ** Tg. Jiu2165722
252VISBVinificatie si Bauturi SA ** Tulcea2361575
253VIUSVinalcool SA ** Giurgiu1292000
254YTLSInternational Leasing SA ** Bucuresti8018909
255ZACAZaharul SA ** Carei2386502
256ZAHBZahar SA ** Timisoara1811540

Citeste si:  Euro se pregateste sa scada sub 3,5 lei

Prima transa:

NrSimbolDenumireCF
1OIGYRafinaria Venus-Oilreg SA ** Ramnicu Sarat1170160
2CBOTComcereal SA ** Botosani8278020
3CONSConserv SA ** Buftea2788453
4TUFETurism Felix SA ** Baile Felix108526
5POBRPoiana Brasov SA ** Brasov1099108
6VIAGVinalcool SA ** Pitesti128620
7AMIRItm Amiro SA ** Bucuresti382458
8NEOLNeptun Olimp SA ** Neptun2423562
9TUSITurism Hoteluri si Restaurante SA ** Ploiesti1354740
10NEFENeferal SA ** Bucuresti477841
11ARIYBere si Malt Robema SA ** Rosiorii de Vede1393498
12ATLSAtlas Fabricatie SA ** Cluj200068
13SEOMSemrom Muntenia SA ** Bucuresti351290
14ARJIArteca SA ** Jilava480871
15ICEFICE Felix Fabrica de Calculatoare SA ** Bucuresti876
16DIMBDambovita Morarit si Panificatie SA ** Bucuresti701
17TUAATurism Covasna SA ** Covasna559747
18CFORCozia Forest SA ** Ramnicu Valcea3416083
19ROVARoman SA ** Brasov1107049
20MTCRMat SA ** Craiova2315722
21SEOLSemrom Oltenia SA ** Craiova10610146
22BANEBaneasa SA ** Voluntari481958
23TIMPTimpuri Noi SA ** Bucuresti326717
24FAZAFabrica de Zahar SA ** Bod1135146
25SCTBSct SA ** Bucuresti949
26PAJUPajura SA ** Bucuresti3022933
27PRVDPrestari Servicii SA ** Bucuresti1590058
28NUTENutricom SA ** Oltenita1924239
29SUBXSubex SA ** Bacau946743
30PANXPantex SA ** Brasov1109996
31AVLEAvicola SA ** Brasov1103470
32NORDNord SA ** Bucuresti1558154
33CALUCalimanesti Caciulata SA ** Calimanesti3237150
34ICPMUzinsider Engineering SA ** Galati (ICPPAM)1632285
35MRDOMercur SA ** Craiova2297960
36ORASOrgane de Asamblare SA ** Brasov1112290
37AVBZAvicola SA ** Bacau944335
38STNMSantierul Naval 2 Mai SA ** Mangalia2413593
39ESSAEdf-Esa SA ** Otopeni (Echipamente si Servicii Aeroportuare)6543960
40FEPAFepa SA ** Barlad2808275
41UNIOUnio SA ** Baia Mare645899
42LMRULaminorul SA ** Braila2266948
43VIOBVinalcool SA ** Brasov1109503
44MEGYMecanpetrol SA ** Gaesti934854
45ROGARoclip SA ** Fagaras1118994
46SERCSerico SA ** Bucuresti906
47ILVAIlvas SA ** Vaslui2433906
48ROVYRomaco SA ** Brasov1101186
49SOMBSocietatea Romana de Ascensoare IFMA SA ** Bucuresti448269
50CONYCorint SA ** Targoviste918620
51PREGPredeal SA ** Predeal1127933